Son Eklenenler

Son Eklenenler

İstanbul, Kartal - Elif Prefabrik

Elif Prefabrik

Prefabrik yapı üretim ve satışını gerçekleştirmektedir.
Kocaeli, Gebze - Doraglass

Doraglass

Kaskolu araçlara ücretsiz cam değişim servisi
Kocaeli, Darıca - Erpasan Kalıp Ltd. Şti.

Erpasan Kalıp Ltd. Şti.

Isıcam malzemeleri ve kimyasalları, butil bant, cam mantarları üretimi
Kocaeli, Gebze - CKR ELEKTRİK OTOMASYON

CKR ELEKTRİK OTOMASYON

fabrika otomasyon ürünleri ve genel elektrik malzemeleri bayii
İstanbul, Beykoz - Çiçek Vitrini

Çiçek Vitrini

Türkiye'nin en iyi online çiçek satış sitesi
Reklamlar

Reklam

Sarkuysan A.Ş.

Sarkuysan A.Ş. logo

Ünvan

Sarkuysan Elektrolitik Bakır Sanayii ve Ticaret A.Ş.

Hakkında

Sarkuysan, ticari hayatımızın önemli merkezlerinden olan Kapalıçarşı'da altın ticareti yapan sarraf ve kuyumcuların öncülüğünde, 1972 yılında kurulmuştur. İsmi, kurucularının mesleklerini ifade eden SARraf, KUYumcu ve SANatkar kelimelerinin ilk hecelerinin birleştirilmesinden türetilmiştir.

Şirketin; ülkemizde tamamı halka açık çok ortaklı ilk başarılı kuruluş olarak, sanayileşme tarihimizde özel bir yeri bulunmaktadır. Gebze ve Darıca Bölgesinde sahibi olduğu 165 dönüm arazide 77000 m2 kapalı alanda elektrolitik bakır ve mamülleri, bakır boru ve bakır lama üretimi yapan kuruluşun başlangıçta 10.000 ton / yıl olan üretim kapasitesi bugün 200.000 ton / yılın üzerine çıkarak bir dünya ölçeğine ulaşmıştır. Mamülleri; elektroteknik, elektronik, motor, haberleşme, elektrik üretim ve dağıtımı, güneş enerjisi, ev cihazları ölçü aletleri, savunma, otomotiv, kimya, inşaat, ısıtma, havalandırma ve sıhhı tesisat sanayilerinin standart girdisi olmaktadır. Tüm faaliyetleri için, TS EN ISO 9001 ve ISO/TS 16949 Kalite, ISO 14001 Çevre ve OHSAS 18001 İş Sağlığı ve Güvenliği Yönetim Sistemleri belgeleri olan ve ürünlerinde "sks" markasını kullanan Sarkuysan, yurtiçi talebin önemli bir kısmını karşılamakta, üretiminin yaklaşık yarısını ise 5 kıtadaki 50'ye yakın ülkeye ihraç etmektedir.Bugün Avrupa da üretilen binek ve ticari araçların tahminen yarısında SARKUYSAN teli kullanılmakta, uzun yıllardır da ABD deki Uzay Araştırma Merkezi NASA'nyn son yıllarda uçak sanayilerinin tedarikçi kuruluşlarına oksijensiz bakırdan üretilen tel ile nikel kaplı bakır tel verilmektedir.

Toplam 600'ün üzerinde personeli olan kuruluşun üretiminde görev alan işçilerin %90'a yaklaşan bölümü lise ve teknik lise düzeyinde eğitimli olup her yıl eğitim programlarına katılmaktadır.

Üretimde kullandığı makine ve tesislerin büyük bir bölümünün imalatını bünyesinde gerçekleştiren, ayrıca üretimin güvenliği açısından büyük önem taşıyan elektrik enerjisini ve kullandığı buharı üreten kojenerasyon tesisine de sahip bulunan kuruluş 30 yılı aşan bilgi birikimini ve deneyimlerini KNOW-HOW olarak yurtdışına da satabilmektedir.

Sarkuysan bir şirketler topluluğudur. Makine yedek parça imalatı ve çevre koruma teknolojileri alanında faaliyet gösteren SARMAKİNA A.Ş., otomotiv ve makine imalatı sektörüne pik ve sfero döküm üretimi yapan DEMİSAŞ A.Ş., pazarlama ve satış şirketi SARDA A.Ş. ile emaye bobin teli üretimi yapan Bemka A.Ş'nin ortağı Bektaş A.Ş grup içinde yer alan kardeş müesseselerdir. Sarkuysan'ın yoğun ihracatı çerçevesinde ürünlerini doğrudan pazarlamak üzere bu alanda çok önemli iki ülke olan İtalya'da bir şubesi ve ABD'de 2002 yılında faaliyete geçen SARK-USA isimli satış ve pazarlama şirketi bulunmaktadır. Ayrıca ABD'de yeni kurulan Sark-Wire isimli şirketimiz 2009 yılı sonlarından itibaren New York eyalletinin başkenti Albany'deki fabrikasında üretime başlamıştır. Böyle ABD'de üretim yapan öncü bir türk kuruluşu olmuştur. Bunların dışında Sarkuysan'ın Ege Serbest Bölgesinde bulunan tesislerinde katma değeri yüksek ürünlerin üretimi yapılarak ihraç edilmektedir.

İletişim Bilgileri
Web Site:www.sarkuysan.com
E-Posta:
Telefon:(262) 653 26 04
Faks:(262) 653 55 12
Adres:Osmangazi Tren İstasyonu Karşısı Çayırova Gebze/Kocaeli

Anahtar Kelimeler
Sektör Bilgileri
Nerede Bulunuyor